21534 klantbeoordelingen
Saint-Véran
DeAppellatie d’Origine Contrôlée (AOC) Saint-Véran, die in 1971 in de Mâconnais, in het departement Saône-et-Loire, werd ingesteld, strekt zich uit over Chânes, Chasselas, Davayé, Leynes, Prissé, Saint-Vérand en Solutré-Pouilly. De wijnen van Saint-Véran mogen de naam van hun herkomstgebied vermelden, een gangbare praktijk in Bourgondië. De wijngaard van Saint-Véran, verspreid over 680 hectare tussen twee gebieden die worden gescheiden door deAppellatie Pouilly-Fuissé, profiteert van een kalkrijk terroir uit het Jura-tijdperk met een gevarieerde ligging: zuid, west en oost. De witte wijnen van Saint-Véran, uitsluitend gemaakt van de Chardonnay-druif, onderscheiden zich door hun droge en ronde karakter, een uitgesproken mineraliteit en fruitige en bloemige aroma’s. Domeinen zoals Chanson Père et Fils, Guffens-Heynen of Maison Verget zijn hier vooraanstaande voorbeelden van. De witte Saint-Véran-wijn, verbouwd in het zuiden van de Mâconnais, heeft een droge en ronde textuur met fruitige en bloemige nuances, perfect bij een grote verscheidenheid aan gerechten, van vis tot krachtige kazen.
Een subtiele en evenwichtige witte wijn uit de Bourgogne
De Saint-Véran profiteert van een kalkrijke bodem op de hellingen van Solutré en levert een stille wijn op, gemaakt van uitsluitend de Chardonnay B-druif, met een glanzende kleur en aroma’s van fruit en bloemen, die met de jaren evolueren naar complexere tonen.
Saint-Véran, een witte wijn voor diverse gerechten
De Saint-Véran AOC past goed bij een grote verscheidenheid aan gerechten: hij versterkt de smaken van vis, brengt de jodiumtoets van zeevruchten in evenwicht en vormt een perfecte aanvulling op de zachtheid van een kalfsblanquette. Hij wordt idealiter geserveerd tussen 9 en 13 °C, afhankelijk van de leeftijd.
Meer informatie op de website van Saint-Véran
Koop de beste wijnen uit Saint-Véran via een besloten verkoop!
Beoordeelde website21534 beoordelingen
-20€
vanaf 99 € bij je eerste bestelling
Ontdek onze selectie van de beste wijnproducenten uit Saint-Véran
Onze recentste verkopen van Saint-Véran-wijnen
Domaine des Poncetys - Saint-Véran Le Clos des Poncetys 2024
Saint-Véran|Witte wijn|Biologisch
4/5 (2021 / 7 mening)
Meer informatie
Arnaud Combier - Saint-Véran 2022
Saint-Véran|Witte wijn|Biologisch
Meer informatie
Joseph Drouhin - Saint-Véran 2023
Saint-Véran|Witte wijn
Meer informatie
Domaine de la Croix Senaillet - Saint Véran Les Buis 2021
Saint-Véran|Witte wijn|Biologisch
4.2/5 (8 advies)
Meer informatie
Albert Bichot - Saint-Véran 2023
Saint-Véran|Witte wijn
Meer informatie
Maison Auvigue - Saint-Véran Les Chênes 2023
Saint-Véran|Witte wijn
Meer informatie
Domaine de la Soufrandière - Saint-Véran La Bonnode Cuvée Zen 2024
Saint-Véran|Witte wijn|Biologisch
Meer informatie
Domaine de la Croix Senaillet - Saint-Véran La Grande Bruyère 2021
Saint-Véran|Witte wijn|Biologisch
Meer informatie
Terres Secrètes Parcelles & Cie - Saint-Véran Grand Bussière 2021
Saint-Véran|Witte wijn
4/5 (1 advies)
Meer informatie
Domaine de la Croix Senaillet - Saint Véran Les Rochats 2022
Saint-Véran|Witte wijn|Biologisch
3.5/5 (2 advies)
Meer informatie
Domaine de la Croix Senaillet - Saint-Véran Sur La Carrière 2022
Saint-Véran|Witte wijn|Biologisch
Meer informatie
Bezig met laden...
